понедельник, 28 марта 2022 г.

ПРМТУ повторно звернулося до керівництва держави щодо визначення процедури перетину моряками державного кордону України

ПРМТУ повторно звернулося до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності визначення процедури перетину моряками державного кордону України для початку роботи на суднах.

Сьогодні, 28 березня 2022 року, ПРМТУ повторно надіслано звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України з проханням невідкладно визначити процедуру перетину моряками Державного кордону Україну для початку роботи на суднах.

В своєму зверненні ПРМТУ зазначає, що вже 65 держав-членів ІМО та два асоційовані члени цієї установи ООН визнали моряків ключовими робітниками.

Рада ІМО на своїй позачерговій надзвичайній сесії з оцінки наслідків для судноплавства та моряків через ситуацію в Чорному та Азовському морях рішуче засудила військову агресію Росії проти України, а також закликала всі держави надавати максимальну підтримку морякам, у тому числі:

- визнати моряків ключовими робітниками;

- забезпечити можливість для вільного пересування моряків на (з) судна;

- надавати морякам відстрочку від військової служби.

На цей час всі найбільші неурядові організації у галузі світового торговельного судноплавства також звернулися до Президента України Володимира Зеленського з проханням надати морякам можливість перетину Державного кордону України для початку роботи на суднах.

Так, 9 березня за ініціативи ПРМТУ відповідне звернення до Президента України надіслано Генеральним секретарем ITF Стівеном Коттоном.

Аналогічне спільне звернення також було отримано від найбільших світових об’єднань судновласників: International Chamber of Shipping (ICS), InterManager, InterTanko, International Maritime Employment Council (IMEC), International Marine Contractors Association (IMCA), а також від International Federation of Shipmaster’ Association (IFSMA), віце-Президентом якої є Голова ПРМТУ Олег Григорюк.

Враховуючи вищевикладене, ПРМТУ в своєму листі пропонує у можливо короткі строки:

- утворити міжвідомчу робочу групу з мінімізації наслідків російської агресії в секторі підготовки та забезпечення зайнятості моряків, а також розробки плану дій із збереження та забезпечення розвитку цього сектору;

- провести онлайн нараду для вирішення питання надання морякам дозвілу на перетин державного кордону України. Для участі у нараді обов’язково запросити представників системних крюінгових компаній України та представників ПРМТУ.

Читайте также