среда, 2 октября 2019 г.

Верховна Рада скасувала заборону на приватизацію Українського Дунайського пароплавства.


Верховна Рада ухвалила закон, який скасовує перелік об’єктів, що не підлягають приватизації. До цього переліку входило ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" - тепер шлях до приватизації підприємства відкрито.

За відповідний законопроєкт №1054-1 “Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації”, проголосували у другому читанні та в цілому 250 народних депутатів, повідомляє кореспондент газети "Дунаєць".

Документ передбачає скасування переліку заборонених до приватизації об’єктів. Втім, у Законі “Про приватизацію державного і комунального майна” містяться критерії, які визначають, що не підлягають приватизації: дороги, газотранспортна система, метрополітен та багато іншого. Це означає, що об’єкти стратегічної інфраструктури не будуть приватизовані.

Крім того, згідно з документом, вносяться зміни до закону «Про приватизацію державного і комунального майна» щодо визначення критеріїв об’єктів, які не підлягають приватизації. Зокрема, встановлюється, що об’єкти права державної власності, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, не підлягають приватизації до повного відновлення конституційного ладу України на цих територіях.

Як скоро розпочнеться процес підготовки до приватизації ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" тепер залежить від Фонда держмайна, який має ухвалити рішення про приватизацію шляхом видання наказу. Процес приватизації регулюється законом "Про приватизацію державного і комунального майна", він відбуватиметься у певному порядку - зокрема потрібно буде здійснити інвентаризацію та оцінку майна, і завершиться продажем на аукціоні усіх акцій товариства, передбачених до продажу, укладенням договору купівлі-продажу, передачею майна по акту прийому-передачі, прийняттям рішення про завершення приватизації.

Читайте также