Сторінки

вторник, 1 марта 2022 г.

Піввіковий ювілей метрологічної служби УДП


Становлення метрологічного забезпечення Дунайському пароплавстві пройшло довгий шлях.

Так, у березні 1956 року був виданий наказ ММФ № 94 про введення в дію «Положення та правил про відомчий нагляд за заходами та вимірювальними приладами в системі ММФ». Реалізація цього наказу відбувалася повільно, вимоги до метрологічного забезпечення засобів вимірювань з боку контролюючих органів зростали. Тому наказом по РДП № 126 від 1 березня 1972 року і було створено метрологічну службу підприємства, яка до 1982 року перебувала у складі техвідділу. 

Робота метрологічної служби з перших років її створення постійно налагоджувалась та вдосконалювалася. У 1975 році було організовано сервісне обслуговування суден - тобто перевірка засобів вимірювань безпосередньо на судах у період стоянки в портах Дунаю. Отримано право перевірки засобів вимірювання (ЗВ) тиску, організовано ремонт та перевірку ЗВ часу, маси, лінійних розмірів та кутів.

Наказом ММФ від 19 березня 1981 р. функції метрологічної служби будо покладено на створені на той час лабораторії автоматики (у складі ІБТОФ). Інженера-метролога, згідно з наказом, перевели на БТОФ, а обов'язки головного метролога цим же наказом було покладено на начальника лабораторії автоматики.

1984-го в номенклатуру посад ІТП та службовців морських пароплавств було введено посаду головного метролога, а 1985-го головний метролог переходить у підпорядкування безпосередньо головному інженеру підприємства. Того ж року було розроблено та погоджено з Одеським центром стандартизації метрології «Положення про метрологічну службу РДП», а також низку керівних документів з метрологічної роботи.

До функцій служби входили забезпечення та підтримання встановленої точності вимірювань на суднах та в підрозділах пароплавства, облік засобів вимірювань, контроль за дотриманням календарних графіків перевірки, за належним станом, використанням та зберіганням засобів вимірювань у підрозділах та на суднах, виконання приладоремонтними ділянками ремонту засобів вимірювань та інше.

Реорганізації у пароплавстві призвели до структурного виділення ІБТОФ у складі пароплавства, а метрологічна служба повернулася до складу техвідділу (1988 р.).

Станом на 1993 рік під контролем метрологічної служби пароплавства перебували 14 берегових підрозділів пароплавства, де здійснювався відомчий нагляд. Було організовано картотеку обліку наявності та стану суднових засобів вимірювань, розроблену метрологічною службою пароплавства. Проводилася й інша оперативна робота з метрологічного забезпечення суден та берегових підрозділів. Також з 1990 року метрологічна служба пароплавства отримала права відомчої повірки вимірювальних приладів на місці, з огляду на те, що у пароплавстві є все необхідне устаткування й підготовлені спеціалісти.

За 50 років своєї історії метрологічна служба зазнала низки змін та реорганізацій. Але її працівники завжди вирізнялися відповідальністю, прискіпливістю, високою кваліфікацією, творчим підходом до вирішення виробничих завдань, любов’ю до професії. Керівниками служби призначалися досвідчені технічні спеціалісти підприємства – Н.П. Сорокін, Ю.І. Царьов (1984-1989 рр.), Г.С. Азоян (1990-1991 рр.), А.Я. Терехов (1991-2912 рр.), які не один рік пропрацювали на флоті та багато зробили для розвитку служби.

Згодом служба була реорганізована у метрологічну групу, яку з 2014 року очолює провідний інженер (керівник) О.В. Селезень. Нині у групі працює п'ять осіб: три інженери-метрологи та два слюсарі, які пройшли відмінну професійну школу та мають великий досвід роботи. Метрологи групи регулярно інспектують судна при прибутті до базового порту та постановки на БТОФ, здійснюють перевірку діючих та резервних приладів на суднах, виконують роботи з їх ремонту.

Вітаємо усіх ветеранів та діючих працівників-метрологів з ювілеєм з дня заснування служби та бажаємо подальших успіхів у цікавій та творчій роботі.

Царьов Ю.І.



Азоян Г.С.

Терехов О.Я.